Warbergsmästerskapen 2018

Uppdaterad: 2018-07-29   22:32

Resultat


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Lars Lindberg Helsingborg BGK 33 33 29 25 27 29,4 8 147
2 Tommy Hultberg Helsingborg BGK 34 28 33 31 31 31,4 6 157
3 Ann-Catrin Borgert Örebro BGK 29 29 36 33 34 32,2 7 161
4 Annica Aronsson IK Surd 35 26 34 35 34 32,8 9 164
5 Eliana Johansson Falkenberg DIK (MGKW) 38 32 38 30 35 34,6 8 173
6 Mikael Aftevik MGK Warberg 41 40 32 38 34 37,0 9 185
7 Siv Lindgren Falkenberg DIK (MGKW) 43 36 36 40 32 37,4 11 187
8 Agneta Scheidemantel Helsingborg BGK 41 39 30 41 39 38,0 11 190
9 Lise-Lotte Savefors Hårdton IK 35 36 40 49 36 39,2 14 196


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Staffan Lundblad Gullbergsbro BGK 28 28 25 27 25 26,6 3 133
2 Anders Sjölin Myresjö BGK 26 26 26 31 28 27,4 5 137
3 Leif Savefors Hårdton IK 27 28 26 25 33 27,8 8 139
4 Hans Lagerström Örebro BGK 29 29 26 27 30 28,2 4 141
5 Karin Hansson IK Surd 30 24 32 28 30 28,8 8 144
6 Elias Chamoun IK Surd 24 25 32 31 34 29,2 10 146
7 Bengt-Åke Malmberg Falkenberg DIK (MGKW) 33 31 28 33 32 31,4 5 157
8 Stefan (HD) Johansson Örebro BGK 24 30 36 34 34 31,6 12 158
9 Robert Majlöv MGK Warberg 36 39 29 34 33 34,2 10 171
10 Stefan (IT) Johansson Örebro BGK 30 33 32 44 32 34,2 14 171


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Magnus Sörström MGK Warberg 23 23 23 26 21 23,2 5 116
2 Susann Johansen MGK Warberg 24 27 26 21 24 24,4 6 122
3 Lorentz Neverland IK Surd 24 28 25 24 22 24,6 6 123
4 Lennart Timskär Gullbergsbro BGK 23 24 28 25 25 25,0 5 125
5 Mikael Dahl Falkenberg DIK (MGKW) 24 26 26 28 22 25,2 6 126
6 Mikael Ingvarsson Falkenberg DIK (MGKW) 30 25 28 25 24 26,4 6 132
7 Ingvar Johansson MGK Warberg 30 24 24 30 29 27,4 6 137
8 Peter Lundmark Borås MGK 29 30 28 29 24 28,0 6 140
9 Per Celander Myresjö BGK 25 27 31 32 26 28,2 7 141
10 Ebbe Åström IK Surd 24 36 24 30 29 28,6 12 143


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 Snitt Diff Tot
1 Linus Aftevik MGK Warberg 66 53 52 57,0 14 171


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

LAG
Plac Lag V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
1Team Ingmasus77 74 73 77 74 25,0375
2Gullbergsbro BGK / IK Surd71 88 77 79 76 26,1391
3A-laget Falcon87 82 82 86 78 27,7415
4Pekkas Boys80 83 85 92 78 27,9418
5Ellos89 75 98 94 98 30,3454
6Nerike82 88 98 94 98 30,7460
7Crocodiles105 107 86 99 92 32,6489
8Helsingborg BGK108 100 92 97 97 32,9494
9KIA92 97 98 118 101 33,7506
10A-laget Lättöl81 36 68 36 74 36 70 36 67 36 36,0360 180


 
1Team IngmasusV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Ingvar Johansson30 24 24 30 29 27,4137
 Magnus Sörström23 23 23 26 21 23,2116
 Susann Johansen24 27 26 21 24 24,4122
 77 74 73 77 74 25,0375
 
2Gullbergsbro BGK / IK SurdV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Lennart Timskär23 24 28 25 25 25,0125
 Ebbe Åström24 36 24 30 29 28,6143
 Lorentz Neverland24 28 25 24 22 24,6123
 71 88 77 79 76 26,1391
 
3A-laget FalconV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Bengt-Åke Malmberg33 31 28 33 32 31,4157
 Mikael Dahl24 26 26 28 22 25,2126
 Mikael Ingvarsson30 25 28 25 24 26,4132
 87 82 82 86 78 27,7415
 
4Pekkas BoysV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Peter Lundmark29 30 28 29 24 28,0140
 Anders Sjölin26 26 26 31 28 27,4137
 Per Celander25 27 31 32 26 28,2141
 80 83 85 92 78 27,9418
 
5EllosV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Annica Aronsson35 26 34 35 34 32,8164
 Elias Chamoun24 25 32 31 34 29,2146
 Karin Hansson30 24 32 28 30 28,8144
 89 75 98 94 98 30,3454
 
6NerikeV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Ann-Catrin Borgert29 29 36 33 34 32,2161
 Hans Lagerström29 29 26 27 30 28,2141
 Stefan (HD) Johansson24 30 36 34 34 31,6158
 82 88 98 94 98 30,7460
 
7CrocodilesV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Staffan Lundblad28 28 25 27 25 26,6133
 Mikael Aftevik41 40 32 38 34 37,0185
 Robert Majlöv36 39 29 34 33 34,2171
 105 107 86 99 92 32,6489
 
8Helsingborg BGKV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Agneta Scheidemantel41 39 30 41 39 38,0190
 Lars Lindberg33 33 29 25 27 29,4147
 Tommy Hultberg34 28 33 31 31 31,4157
 108 100 92 97 97 32,9494
 
9KIAV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Leif Savefors27 28 26 25 33 27,8139
 Lise-Lotte Savefors35 36 40 49 36 39,2196
 Stefan (IT) Johansson30 33 32 44 32 34,2171
 92 97 98 118 101 33,7506
 
10A-laget LättölV1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Eliana Johansson38 32 38 30 35 34,6173
 Siv Lindgren43 36 36 40 32 37,4187
 81 36 68 36 74 36 70 36 67 36 36,0360


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1